REKRUTACJA DLA RODZICÓW INFANT TODDLERS PRZEDSZKOLE INTEGRACJA Galeria Kontakt

Sprawdź, kogo poszukujemy do naszego zespołu ?

Brązowa Szkoła Biskupin'2012

Oto, w jaki sposób integrują się nasze klasy na wyjeździe integracyjnym. A wszystko po to, by stworzyć w naszej szkole niepowtarzalną atmosferę, pełną przyjaźni, zaufania i poczucia przynależności do grupy. Zobaczcie, jak nam idzie ...

W drugim dniu wyjazdu integracyjnego, z  nową wiedzą w głowie, gotowi do podjęcia kolejnych wyzwań uczniowie ruszyli na poszukiwanie historii początków osadnictwa na ziemiach polskich. Uczniowie pytali, oglądali, przymierzali, dopasowywali i robili notatki oraz ilustracje, dzięki którym ich wyobrażenie o tym, co było, będzie jeszcze bardziej trwałe. Nasi uczniowie, zainspirowani życiem przed wiekami, poszukiwali odpowiedzi na historyczne pytania. Z kartkami, ołówkami, mapkami i aparatami fotograficznymi dwukrotnie eksplorowali muzeum archeologiczne w Biskupinie. 

W trzecim dniu naszego wyjazdu uczniowie mają już całkiem spory zasób wiedzy historycznej. Dokończyliśmy swoje giezła i ruszyliśmy na kolejny podbój osady biskupińskiej. Oprócz pamiątkowych zdjęć  kostiumowych, każdy ród otrzymał zadania do wykonania. Wśród zadań były pytania, na które odpowiedzi musiał poszukać wśród rekonstrukcji i eksponatów muzeum archeologicznego. Jako jedno z zadań, było uwiecznienie tego, co wydało im się najciekawsze, warte podzielenia się z innymi. Dlatego część naszego dnia spędziliśmy na plenerze malarskim. A poza tym było pełno śmiechu, inspiracji i dobrej zabawy na świeżym powietrzu w pięknym, końcowoletnim słońcu. Strojami i zadaniowością niewątlipie wzbudzaliśmy podziw wśród innych wycieczek i zwierzających i jak zwykle byliśmy najmłodszą wiekiem grupą w osadzie. A nasz dzień się przecież jeszcze nie skończył.

Czwarty dzień wyjazdu spędziliśmy  w większej części wyjazdowo. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Gniezna. W samym centrum początków Polskiej historii dotarliśmy na Wzgórze Lecha, na  którym stoi Gnieźnieńska Katedra. W Katerze dowiedzieliśmy się, w jaki sposób, podług legendy powstał  gród, a obecne miasto Gniezno. Poznaliśmy legende o Lechu, Czechu i Rusie. Stamtąd wyjechaliśmy do Pobiedzisk, gdzie zatrzymaliśmy się w skansenie miniatur Szlaku Piastowskim. Tam oglądaliśmy miniaturowe kopie najpiękniejszych budowli, znajdujących sie na Szlaku Piastowskim. Nie wszyscy mają okazję jedno dnia zwobaczyć aż dwie Katedry Gnieźnieńskie. W Pobiedziskach czekali na nas uczniowie ze Szkoły Montessori, którzy ugościli nas zdrową i gorącą zupą dyniową i ciastem własnego wypieku, jedna z nauczycielek zaprezentowała nam strój szamotulski. Dopełniliśmy nasz wyjazd ostatnim wyjściem do Chaty Pałuckiej, gdzie zakupiliśmy miody i woskowe pamiątki, a wieczorem podsumowaliśmy cały wyjazd wieczornicą, podczas której śpiewaliśmy, dzieliliśmy się dobrymi emocjami, tworzyliśmy kronikę wyjazdu i rozmawialiśmy o przyjaźni.

W piątym dniu naszego wyjazdu przede wszystkim wracamy do Was kochani rodzice .