REKRUTACJA DLA RODZICÓW INFANT TODDLERS PRZEDSZKOLE INTEGRACJA Galeria Kontakt

Sprawdź, kogo poszukujemy do naszego zespołu ?

"Projekt edukacyjny - Maria Montessori, oczami uczniów"

Szanowni Goście niniejszej galerii,

z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu galerię zdjęć z uczniowskiego projektu edukacyjnego pt: "Maria Montessori - oczami uczniów". Projekt ów odbył się w dniach 23-25 kwietnia, podczas trwania egzaminów gimnazjalnych. Wraz z uczniami z Niepublicznej Szkoły Montessori "Elipsoida", gdzie nocowaliśmy (dziękujemy Wam za przemiłe przyjęcie nas!!!) przez trzy kolejne dni poszukiwaliśmy inspiracji oraz odpowiedzi na pytanie, kim była Maria Montessori, z czym nam i innym ludziom kojarzy sie szkoła, a także, czy dzieci na całym świecie ucza się tak samo? Czego o Marii Montessori uczą się studenci pedagogiki, a także na temat recepcji metody Montessori na ziemiach polskich. Uczniowie klas 0 - IV wyruszyli na spotkania z ludźmi nauki, gośćmi, a także przeprowadzić z nimi wywiad. Oto niektóre obrazy z naszego projektu. Zapraszamy do oglądania.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przyjęły naszych uczniów na spotkanie, udzielili wywiadu.

  • Panu Jarosławowi Jordanowi  z Wyższej Szkoły Przymierza Rodzin
  • Pani Annie Sobolewskiej, z Wydziału Pedagogicznego  Uniwersytetu Warszawskiego, która zaprosiła nas na zajęcia ze studentami
  • Pani Joannie Maghen, Dyrektorowi Polskiego Instytutu Montessori, która w przyjemnej plenerze udzieliła wywiadu
  • Dyrekcji Niepublicznej Szkoły Montessori im.U.Ledóchowskiej, którzy tak przyjaźnie nas przyjęli
  • Pracownikom Czytelni Wydziału Pedagogicznego UW, którzy pozwolili nam na skorzystanie z księgozbioru
  • Pracownikom Czytelni Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. M.Grzegorzewskiej, którzy pozwolili nam na skorzystanie z księgozbioru
  • Panu Paul`owi Epstein`owi, którzy zgodził się na spotkanie z nami w kawiarni Radia Tok Fm i udzielił naszym uczniom wywiadu w języku angielskim, z którego to wywiadu nasi uczniowie wrócili do domów dopiero wieczorem.
  • a także wszystkim przypadkowym przechodniom, którzy wzięli udział w sondzie ulicznej naszych uczniów, pt: "Z czym się Panu kojarzy szkoła?"
  • No i w końcu, ale jakże ważnym osobom z Niepublicznej Integracyjnej Podstawowej Szkoły Montessori "Elipsoida"

Między innymi dzięki tym właśnie osobom ten wspaniały projekt mógł się udać. I zapewniamy Was, że się udał.