Integracyjna Podstawowa Szkoła Montessori Wawer

MIEJSCE STWORZONE Z MIŁOŚCI DO DZIECI I NAUKI

Szkoła została założona w 2011 r. Jej otwarcie było poprzedzone prowadzeniem od 2005 roku przedszkola Montessori przy ulicy Brzoskwiniowej. W roku 2018 przeprowadziliśmy się do pięknego budynku na ulicy Zerzeńskiej 10b. Budynek był zaprojektowany i zbudowany pod nasze potrzeby, łącznie z pięknym placem zabaw, boiskiem, ogródkiem warzywnym, sadem i przestronną, widną salą gimnastyczną.

Szkoła, wraz z przedszkolem i programem Toddlers, wchodzi w skład Centrum Edukacji Montessori Wawer. To niewielka kameralna szkoła, tworzona z myślą o dzieciach i dorosłych, a proponowany w niej program jest autentycznym programem Montessori, opartym na najlepszych wzorcach światowych. Jej założycielami jest małżeństwo Mateusz i Agnieszka Zasaccy, których trójka dzieci uczy się w programie przedszkolnym i szkolnym Centrum Edukacji Montessori Wawer.

Agnieszka Zasacka, Dyrektor Szkoły Montessori Wawer, to wieloletni pedagog i wychowawca dzieci i młodzieży, coach i doradca rodzicielstwa. Prywatnie mama trójki dzieci. Z zamiłowaniem do aktywnego wypoczynku, podróżowania i odkrywania z dziećmi otaczającego świata. Kocha góry, historię, matematykę i sport.
Pedagog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplomowany Nauczyciel Montessori (MACTE), w zakresie edukacji najmłodszych 0-3 lata, edukacji przedszkolnej 3-6 lat, programu wczesnej edukacji i szkolnej 6-9 oraz programu 9-12. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Montessori, od wielu lat aktywnie współpracuje z Polskim Instytutem Montessori, jako wykładowca i wizytator praktyk.

Mateusz Zasacki, prezes zarządu, wspiera szkołę jako administrator. W codzienne życie szkoły angażują się również ich rodzice Pani Mariola i Pan Wiesław, którzy swoim wkładem usprawniają pracę i obsługę biura i szkoły.

Wierzymy, że szkoła powinna przygotowywać nie tylko do kolejnego etapu edukacyjnego, lecz do życia. Dzieci uczą się tu wnikliwego myślenia, poszukiwania wiedzy, jasnego wyrażania siebie i wykorzystania swojej wiedzy w praktyce. Jednocześnie uczymy ich życzliwości i uprzejmości, uniwersalnych wartości, odpowiedzialności i niezależności.

„Dawać bodźce dziecku, pozostawiając je jednak wolnym w rozwoju – oto pierwszy obowiązek wychowawcy”

Centrum Edukacji Montessori Wawer, to szkoła niepubliczna z uprawnieniami szkół publicznych, wpisana do rejestru szkół i placówek niepublicznych Biura Edukacji m.st. Warszawy pod nr 146/SPN. Oznacza to, że realizujemy podstawę programową dla każdego etapu edukacyjnego, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę i spełniamy wszelkie wymogi szkoły publicznej.

ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ